Rychloupínací hřídele dutinek model UV

 

Rychloupínací hřídele dutinek model UV

Katalogový list stroje ke stáhnutí zde

Technické údaje1

Světlost dutinek ø 40, 76, 152 mm
- na dotaz ø 102, 107 mm
Maximální délka hřídele 400 mm
Tlak vzduchu 0,4 MPa
Maximální zatížení 300 kg

Užití

Rychloupínací pneumatické hřídele slouží k fixaci nasouvaných dutinek na nosné hřídele
(navíjecí / odvíjecí). Sériově jsou dodávány pro světlosti dutinek 1,5", 3", 6" (40, 76, 152 mm). Podle potřeb uživatele jsou dodávány i pro jiné upínací světlosti.

Popis

K provozu pneuhřídelí je potřeba zdroj upraveného tlakového vzduchu 0,6 MPa. Upínací pneuhřídele dodáváme v povrchovém provedení podélných upínacích lišt, výsuvných unašečů s centrální hadicí, anebo celoplošných povrchových segmentů. Pro max. hmotnosti nábalů a dodržení souososti hřídel – nábal jsou dodávány pneumechanické hřídele. Pro navíjení řezaných pásů mohou být dodány frikční hřídele. Upínací hřídele dodáváme jak oboustranně uložené tak vetknuté (jednostranně uložené).
Úložné konce hřídelí jsou zhotoveny ze zušlechtěných materiálů v tvarových provedeních dle potřeb uživatelů. Ke snížení hmotnosti jsou válcová tělesa hřídelí převážně z AL slitin. Volba způsobu upínání dutinek se určuje dle zadaných parametrů hmotnosti, šíře, max. průměru role i produkční rychlosti zařízení. (Materiál dutinek: karton, plast, kov, AL)

Funkce

Oboustranně uložené hřídele se jednorázově plní tlakem vzduchovou pistolí radiálním anebo osovým napouštěcím ventilem. Upínací čelisti se rozepnou a zajistí rychlé a souosé unášení navíjecích dutinek. Po ukončení navíjení se tlakový vzduch vypustí, upínací čelisti se samovolně stáhnou zpět a hřídel se snadno z dutinky vytáhne.
Výhodou jednostranně uložených (vetknutých) hřídelí je možnost stálého přívodu tlakového vzduchu během návinu / odvinu. Snadná manipulace při nasouvání a snímání dutinek (nábalů). Plnění tlakovým vzduchem ručním nebo elektromagnetickým ventilem přes rotační převaděč.

Přínos

Lehké provedení s velkou nosností. Rychlé upínaní a uvolnění navíjecí dutinky. Bezúdržbová konstrukce. Souosé upínání dutinky. Hřídelové čepy se dají přizpůsobit každému uložení na stroj.

 

1 ) Změna technických parametrů je vyhrazena

SEKON plast s.r.o., tř. T. Bati 299, 763 02 Zlín, Česká republika, Hlavní stránka, sekon@sekon.cz

NAVRCHOLU.cz