Převíjecí a řezací stroj PS 1700 Převíjecí a řezací stroj PS 1700

 

Převíjecí a řezací stroj PS 1700

Katalogový list stroje ke stáhnutí zde

Technické údaje1

Tloušťka rozřezávaného materiálu 0,5 - 10 mm
Šíře odvíjené role 1700 mm
Maximální průměr role 800 mm
Maximální hmotnost role 25 kg
Maximální rychlost převíjení 35 m.min-1
Odsazení řezacích hlav 4 ks (možnost rozšíření)
Minimální šířka řezaného pásu 25 mm
Rozměry stroje (d x š x v) 2500 x 2700 x 1550 mm
Hmotnost stroje 850 kg
Tlakový vzduch 0,6 MPa
Maximální spotřeba vzduchu při 0,6 MPa 1.5 l.hod-1
Elektrické napětí 3 x 400/230 V, 50 Hz
Příkon 3,8 kVA

Užití

Zařízení je určeno pro převíjení a podélné řezání plošných pěnových fólií na krátkonábaly, nebo pásy zadaných šíří. Sestává z částí odvíjení, podélného řezání a navíjení na 3“ EU dutinky.

Obsluha

Stroj může pracovat v ručním nebo automatickém provozu. V ručním provozu lze ovládat jednotlivé funkce stroje v libovolném pořadí. Rychlost řezacího válce se nastavuje stupňovitě v rozmezí 10 ? 35 m.min-1, nebo spojitě pomocí potenciometru na ovládacím panelu. Okamžitá hodnota rychlosti je zobrazována na číslicovém ukazovacím přístroji. Po zapnutí motoru navíjecí hřídele je jeho rychlost řízena od polohy tanečníkového válce v závislosti na rychlosti řezacího válce a průměru návinu navíjecího místa. Systém tedy umožňuje navíjet konstantním tahem, jehož velikost se nastavuje polohou závaží na rameni tanečníkového válce. Odvíjecí tah lze stupňovitě nastavit pomocí odvíjecího motoru. Délka převinuté fólie je snímána inkrementálním čidlem a zobrazována na čítači s předvolbou požadované délky. Při automatickém provozu se po stisknutí tlačítka PROVOZ všechny činnosti stroje spustí podle předem nastavených parametrů.

Funkce

Odvíjecí i navíjecí hřídele jsou pro snadnou obsluhu jednostranně – letmo uchyceny přírubami k pohonům. Odvíjecí hřídel je pneumatická, tlakována bez plnící pistole. Navíjecí hřídel je mechanická lištová, ovládaná obsluhou. Vzhledem k jednostrannému uchycení obou hřídelí je přípustná max. hmotnost rolí 25 kg. Řezací kotoučové jednotky jsou šířkově přestavitelné v celé šíři na rybinách; do řezu jsou řazeny společně tlakovým vzduchem. Jejich počet lze kdykoliv doplnit např. pro ořezávání okrajů nebo zvýšení počtu řezů. Řezání pěnových fólií je realizováno protlačovacím principem, tzn., že řezací kotoučový nůž je volitelným tlakem přitlačován na fólií opásaný spodní poháněný válec s tvrdým broušeným povrchem. Ukončení návinů včetně výměny rolí je ruční, prováděné obsluhou při zastaveném chodu stroje.

Přínos

Zařízení pracuje v širokém rozsahu nastavitelných parametrů co do šířky a tloušťky zpracovávaného materiálu. Pro pohon a řízení stroje jsou použity nejnovější osvědčené jednotky zajišťující vysokou spolehlivost. Zařízení lze použit také pro jiný typ materiálu s dodržením max. hmotnosti rolí 25 kg.

 

1 ) Změna technických parametrů je vyhrazena

SEKON plast s.r.o., tř. T. Bati 299, 763 02 Zlín, Česká republika, Hlavní stránka, sekon@sekon.cz

NAVRCHOLU.cz