Svařovací stroj SAS 300 Svařovací stroj SAS 300

 

Svařovací automat sáčků SAS 300

Katalogový list stroje ke stáhnutí zde

Technické údaje1

Maximální počet svárů 10 min-1
Maximální šířka vstupní fólie 300 mm
Rozměry stroje (d x š x v) 3200 x 850 x 1250 mm
Hmotnost stroje 700 kg
Tlakový vzduch 0,6 MPa
Max. spotřeba vzduchu při 0,6 MPa 40 l.hod-1
Elektrické napětí 3 x 400/230 V, 50 Hz
Elektrický příkon 4 kVA

Užití

Svařovací stroj je určen k výrobě sáčků z polyetylénu o maximální šířce 300 mm. Minimální délka sáčku je 100 mm a maximální délka 600 mm.

Funkce

Fóliová hadice určená k výrobě sáčků prochází dvojicí odtahových válců do kompenzačního zásobníku, ze kterého je posunovacími válci dávkována do svařovacího a sekacího ústrojí. Hotové sáčky jsou pomocí vynášecího dopravníku stohovány na odebíracím stole. Kompenzační zásobník má výkyvné rameno se sadou válců. Změnou polohy ramena se vyrovnává zastavování fólie během svařovacího cyklu. Rameno funguje současně jako tanečník, kterým se řídí pohon odtahovaných válců a přizpůsobuje tak odvíjecí rychlost zvolené době svařovacího cyklu. Posun fólie o požadovanou délku zajišťuje polohový a rychlostní servopohon. Výměnné svařovací lišty jsou vyhřívány odporovými topnými články a jejich teplota je regulována přesnými regulátory umístěnými v rozvaděči. Přísun lišt a sekacího ústrojí do pracovní polohy zajišťuje asynchronní elektromotor. Pracovní cyklus stroje je řízen počítačem opatřeným dotykovou obrazovkou pro zadávání požadovaných parametrů a zobrazování dat o probíhajícím procesu. Zařízení může pracovat v ručním nebo automatickém režimu.

Přínos

Počítačové řízení procesu svařování, použití frekvenčních měničů a servozesilovače pro řízení pohonů umožňuje vyrábět široký rozsah rozměrů sáčků. Servopohon zajišťuje vysokou přesnost délky sáčků. Použití asynchronních motorů a jejich řízení frekvenčními měniči umožňuje zvýšit životnost stroje proti klasickému pohonu přes mechanické převody. Nastavování potřebných parametrů přes řídící počítač zefektivňuje práci a zmenšuje prostoje při změně sortimentu výroby.

 

1 ) Změna technických parametrů je vyhrazena

SEKON plast s.r.o., tř. T. Bati 299, 763 02 Zlín, Česká republika, Hlavní stránka, sekon@sekon.cz

NAVRCHOLU.cz