Balicí automat trubek Balicí automat trubek

 

Balicí automat trubek BAT 01

Katalogový list stroje ke stáhnutí zde

Technické údaje1

Maximální rychlost svazku 6 m.min-1
Rozměry stroje (d x š x v) 4900 x 910 x 1750 mm
Hmotnost stroje 650 kg
Tlakový vzduch 0,6 MPa
Maximální spotřeba vzduchu při 0,6 MPa 22 l.min-1
Elektrické napětí 3 x 400/230 V, 50 Hz
Elektrický příkon 10 kVA

Užití

Zařízení slouží ke kontinuálnímu balení dvou až čtyř trubek do smršťovací PE fólie. Trubky mohou být libovolné délky a vnějšího průměru do 100 mm.

Funkce

Stroj se skládá z naváděcího ústrojí trubek, naváděcího ústrojí pásů balící fólie, svařovací jednotky a smršťovací komory s infrazářiči. K protahování svazku trubek strojem je použit dvojpásový odtah z běžné vytlačovací linky na trubky, k navíjení svazku slouží běžný navíjecí vozík. V naváděcím ústrojí se trubky odvíjené z několika odvíjecích stojanů zformují do požadovaného tvaru svazku a pokryjí se z horní i spodní strany pásy balící fólie. Pásy jsou ve svařovací jednotce napnuty po obvodu svazku a podélně svařeny. Odpálené okraje jsou odtahovány dvojicemi pogumovaných válců do odpadu. Svazek trubek pak postupuje do komory s infrazářiči, kde dojde ke konečnému smrštění fólie a pevnému utažení svazku.

Přínos

Zařízení usnadňuje manipulaci se svazkem trubek při jejich dalším používání. Obsluha stroje je velmi jednoduchá a spočívá pouze v doplňování smršťovací fólie a zavedení trubek.

 

1 ) Změna technických parametrů je vyhrazena

SEKON plast s.r.o., tř. T. Bati 299, 763 02 Zlín, Česká republika, Hlavní stránka, sekon@sekon.cz

NAVRCHOLU.cz