Dvouetážový lis DL 2513

 

Dvouetážový lis DL 2513

Katalogový list stroje ke stáhnutí zde

Technické údaje1

Počet etáží lisu 2 ks
Počet pneuválců na etáži 1 ks
Průměr pístu pneuválce ø 200 mm
Zdvih pneuválce 150 mm
Provozní tlak vzduchu 0,8 MPa
Max. spotřeba vzduchu při 0,6 MPa 3 m3.hod-1
Max. lisovací síla při 0,8 MPa 25,13 kN
Rozměry lisu (š x h x v) 800 x 380 x 1880 mm
Napětí 230V, 50 Hz
Příkon 0,8 kVA
Hmotnost lisu 720 kg

Užití

Stroj je možné využívat pro lisování výrobků z plastů nebo pryže do plochy výlisku 460 x 140 mm. Zařízení umožňuje lisovaný díl také tvarovat tlakovým vzduchem. Lis je možné používat všude tam, kde k uzavření formy postačuje síla vyvozená tlakovým vzduchem.

Funkce

Lis je dvouetážový, to znamená, že je možné do jedné etáže připravovat materiál ke zpracování, zatím co v druhé etáži je výrobek lisováním tvarován, při zpracování pryže také vulkanizován. Cyklus lisování je řízen procesorovým řídicím systémem, ale start cyklů zadává obsluha přesouváním bezpečnostní zábrany mezi oběma etážemi. Řídicí systém blokuje uzavírání, případně otevírání jednotlivých etáží pokud nejsou splněny bezpečnostní podmínky s pohledu obsluhy stroje. Dobu lisování zadává obsluha přepínačem na elektrickém rozváděči. Je jí možno zadávat v sekundách nebo v minutách, podle přání uživatele. Formy lisu mohou být buď jen chlazeny užitkovou vodou, nebo temperovány vhodnou teplosměnnou jednotkou. Je možná i kombinace elektrického odporového ohřevu a chlazení vodou.

Přínos

Malé nároky na zastavěnou plochu, jednoduchá a bezpečná obsluha. Energeticky nenáročný provoz s minimálními nároky na údržbu. Jednoduchá, provozně odzkoušená konstrukce. Vybavení příslušnými formami podle požadavků zákazníka.

 

1 ) Změna technických parametrů je vyhrazena

SEKON plast s.r.o., tř. T. Bati 299, 763 02 Zlín, Česká republika, Hlavní stránka, sekon@sekon.cz

NAVRCHOLU.cz