Dopravník s detekcí kovových částic DK 200

 

Dopravník s detekcí kovových částic DK 200

Katalogový list stroje ke stáhnutí zde

Technické údaje1

Podávací rychlost 1 - 6m.min-1
Šířka pásu směsi max. 200 mm
Tloušťka pásu směsi max. 8 mm
Tažná síla max. 600 N
Půdorysné rozměry 2950 x 710 mm
Výška pracovní plochy 1250 mm
Hmotnost 330 kg
Napájecí napětí 380/220 V, 50 Hz
Příkon max. 550 kVA

Užití

Dopravník s detekcí kovových částic slouží k zásobování šnekových extruderů pásem pryžové směsi. Zajišťuje kontinuitu podávání pásu do násypky vytlačovacího stroje v kombinaci s detekcí kovových částic v pásu obsažených, čímž chrání funkční části stroje.

Funkce

Zařízení odebírá pás směsi z přepravní palety, dopravuje pás v napnutém stavu snímacím polem detektoru kovů a vytváří kompenzační smyčku před válečkovou drahou do plnicího otvoru válce vytlačovacího stroje. Na základě signálu detekujícího přítomnost kovových částic v pásu se okamžitě zastaví pohyb pásu na dobu potřebnou k odstranění závadné části pásu. Po dobu zásahu obsluhy je vytlačovací stroj plynule zásobován z kompenzační smyčky.

Přínos

Spolehlivé a plynulé zásobování vytlačovacího stroje s ochranou jeho funkčních částí. Vysoká citlivost detekce magnetických i nemagnetických kovových částic od o 3 mm - na přání je možno dodat i citlivost od o 1 mm. Odstranění vlivu přehybů pásu z přepravní palety na činnost detekce. Malá zastavěná plocha zařízení. Jednoduché, všestranně spolehlivé zařízení provozně odzkoušené konstrukce. Příznivé pořizovací náklady.

 

1 ) Změna technických parametrů je vyhrazena

SEKON plast s.r.o., tř. T. Bati 299, 763 02 Zlín, Česká republika, Hlavní stránka, sekon@sekon.cz

NAVRCHOLU.cz