Filtr taveniny s přesuvnou deskou SP 63

 

Filtr taveniny s přesuvnou deskou SP 63

Katalogový list stroje ke stáhnutí zde

Technické údaje1

Filtrační plocha / průměr síta 31.7 cm² / ø 63.5 mm
Rozměry filtru (ø max x l) ø 150 x 320 mm
Hmotnost filtru 36.50 kg
Max. průtok (HDPE) cca 70 kg/hod
Elektrické napětí 230 V, 50 Hz
Příkon topení 1.2 kVA

Užití

Zařízení slouží k filtrování taveniny polyolefinů na vstupu do vytlačovací hlavy. Filtr lze použít především při vytlačování plochých a tubulárních fólií, případně také profilů, trubek, desek apod.

Funkce

Filtr se skládá ze vstupního tělesa s vloženým těsnícím blokem pomocí teflonového kroužku, přesuvné desky s otvory pro vložení lamačů s filtračními síty, výstupní komory a odnímacího pákového přípravku pro přesouvání desky. Filtr je vytápěn dvěma topnými tělesy se samostatnou regulací teploty. Na vstupu a výstupu taveniny jsou jímky pro měření tlaku v tavenině. Tlaková diference před a za filtračním sítem indikuje stupeň jeho znečištění a potřebu výměny. Výměna lamačů se provádí za klidu vytlačovacího stroje. Po vymizení tlaku v tavenině se těsnící blok automaticky uvolní. Přesuvnou desku s vloženým lamačem s čistými síty pak pomocí páky zasuneme do pracovní polohy.

Přínos

Filtr má relativně velkou těsnící plochu, která při běžné úrovni znečištění granulátu postačí na týdenní třísměnný provoz mezi výměnami sít. Samotná výměna je rychlá a jednoduchá, nevyžaduje žádnou další demontáž nebo dodatečné seřizování. Vstupní a výstupní rozměry filtru lze přizpůsobit podmínkám zákazníka.

 

1 ) Změna technických parametrů je vyhrazena

SEKON plast s.r.o., tř. T. Bati 299, 763 02 Zlín, Česká republika, Hlavní stránka, sekon@sekon.cz

NAVRCHOLU.cz